Ozvěny celostátních turnajů
30. května 2026

V sobotu 30. května 2026 se konaly celostátní turnaje kategorií U8, U10 a U12. Nabízíme krátké ohlédnutí a zamyšlení nad jejich průběhem a výsledky.
Za kategorii U12 komentuje výsledek Vášek Prokeš: naše U12 se umístily celkově 6., což vzhledem k počtu týmů a tvrdé konkurenci není špatný výsledek. Ale měli jsme na víc. Těsně nám utekl zápas s Pragou, kdy jsme v poločase vedli 2:0 a nakonec zápas prohráváme 2:3. Takže tohle utkání mě hodně mrzí. Za ten boj klukům přisuzuji, když zavřu obě oči, pusu i nos minimálně čtvrté místo. Kdo to viděl, tak dá za pravdu. :-)
Kategorii U10 sledoval Honza Kroužek: byl to turnaj plný protikladů – hrálo se nouzově na vypůjčené umělce, ale organizace byla skvělá. Skončili jsme na 5. místě, což je sice TOP5, ale současně třetina startovního pole. Mrzí mě prohra v základní skupině s Vyškovem 1:2, ale nemrzí mě prohra s Bystrcí 0:5 ve finálové skupině, protože všichni hráli nadoraz. Radost mně udělala výhra, po dlouhé době, nad Babicemi a je super, že si hráči nechali toto vítězství právě na mistrák. ;-) Zkusíme to příští rok zas o fous lépe.
Lenka Vondrová se rozhovořila o U8: letošní ročník Celostátního turnaje ČR kategorie U8 jsme pořádali na domácím hřišti v Petrovicích. Rozhodli jsme se nejen pro organizaci klasického soutěžního turnaje, ale i pro rozšíření o nesoutěžní část pro 2. týmy početnějších rugbyových klubů. Konečný rozpis turnaje byl pro 14 soutěžních a 11 nesoutěžních družstev, které celkem hrály na 5 hřištích. Celý den nám přálo počasí, stánek lákal všechny věkové kategorie, oběd a občerstvení bylo připravené a moderátor naladěn na pozitivní vlně.
Naši borci z kategorie U8 nastoupili v obou soutěžích a předváděli skvělé výkony. V soutěžním turnaji jsme postoupili do finálové skupiny bez ztráty bodu na 1. místě. V odpolední části vypadalo vše skvěle a rozhodnutí padlo až v posledním zápase, kdy jsme remizovali s RC Tatra Smíchov. Z předchozích zápasů nám chyběla jedna položená pětka, aby pohár vítězů zůstal doma. Takto si z turnaje odnášíme krásné 2. místo a i když nad stříbrnými medailemi ukáply i slzičky, zaslouží si naši nejmenší jen samá slova chvály. Jsou to prostě naši EGONI…






